Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Styczeń 31 2015 06:25:16
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
SPORT FUSION 2011
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2014


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2014


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2014
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI


Wiadomość dnia !!!

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego 2015 roku. Studniówka 2015 - 16.01.2015
FACEBOOK.COM
Świąteczne Życzenia
Odwiedziliśmy Seniorów
W piątek 21 listopada sekcja wolontariatu naszej szkoły odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Głogowie. Spotkanie rozpoczęły występy artystyczne , przygotowane przez uczniów naszego liceum, wprowadzające przyjemny, jesienny nastrój. Po przedstawieniu przyszedł czas na wspólne warsztaty. Razem z osobami starszymi robiliśmy ciekawą biżuterię, a w kąciku kosmetycznym zadbaliśmy o Ich dłonie i paznokcie. Panowie zmierzyli się także z grami planszowymi.
"TEATR POLSKA" INSPIRUJE UCZNIÓW
Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły zainteresowani teatrem brali udział w warsztatach organizowanych w ramach projektu "Teatr Polska 2014". Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyszedł z inicjatywą skierowaną do mniejszych miast, polegającą na daniu szansy widzom oglądania wysokiej jakości spektakli teatralnych. W Głogowie w Miejskim Ośrodku Kultury można już było oglądnąć trzy spektakle.
Wycieczka do Gardzienic.
Trójka naszych uczniów (Maciej Łabaz, Paulina Rozwadowska oraz Aleksandra Lubecka) uczestniczyła w wycieczce do Gardzienic. Powodem organizacji tejże wycieczki był INDIA, INDIA... Festival odbywający się w Ośrodku Praktyk Teatralnych.Zapraszamy do galerii
Bieg Gęsi
Bieg Gęsi to impreza, podczas której symbolika patriotyzmu łączy się z nieprzeciętną atmosferą tworzoną przez klimat listopadowego wieczoru i gościnnością mieszkańców Gminy Jerzmanowa, serwujących potrawy z gęsiny. To właśnie królowa polskich stołów stała się inspiracją dla organizatorów, którzy promując tę rzadką, aczkolwiek tradycyjną potrawę naszych stołów, postanowili uczynić z niej główną nagrodę dla zwycięzców biegu.

Bieg Gęsi jest jedną z ciekawszych w regionie form spędzenia Święta Niepodległości.
Wśród uczestników tegorocznego święta znaleźli się nasi uczniowie: Aleksandra Chomik z 2 c i Jacek Tyczyński z 3 c . W kategorii open Jacek zajął pierwsze miejsce z czasem 33minuty 15sek.. Gratulujemy
Debata
We wtorek 4 listopada, w auli głogowskiej PWSZ odbyła się debata kandydatów na prezydenta miasta z młodzieżą głogowskich szkół ponadgimnazjalnych. W debacie udział wzięli również uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. Opiekunem młodzieży z ramienia naszej placówki był nauczyciel WOS-u - Dariusz Czaja
Zapraszamy do galerii


Proszę wstać! Sąd idzie!
Lekcja wos-u w Sądzie Rejonowym w Głogowie.
Dnia 31.10.2014r. młodzież klas II i III - rozszerzenie WOS, wraz z opiekunkami p. Krzysztofą Duziak i p. Wiolettą Kachnowicz, uczestniczyła w spotkaniu z sędzią Sądu Rejonowego w Głogowie p. Jerzym Mudrykiem. W trakcie spotkania uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu prawa karnego, a sędzia na przykładach z własnej pracy tłumaczył zawiłe przepisy, szeroko też odpowiadał na zadawane przez młodzież pytania.
Dnia 27.11.2014r. zaplanowaliśmy kolejne wyjście do sądu. Tym razem uczniowie będą uczestniczyć w dwóch rozprawach.Targi Turystyczne 2014
W dniu 24.10.2014r. wraz z uczniami rozszerzeń geograficznych uczęszczaliśmy w Targach Turystycznych w Poznaniu. Przedstawiały one różne wystawy wraz z regionami turystycznymi. Uczniowie mieli okazję poznać ludzi z różnych regionów Polski i różnej narodowości. Targi regionów i produktów turystycznych obchodziły w tym roku 25. jubileusz. Poznań zamienił się w stolicę różnych regionów turystycznych nie tylko Polski, ale świata jak i Europy. Można było spotkać w jednym miejscu tyle różnych kultur, obyczajów, tradycji, języków i wspaniałych krajobrazów. A to wszystko na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Atrakcją targów było spotkanie z podróżnikiem, panem Aleksandrem Dobą, który opłynął Ocean Atlantycki.


Relację przygotowali

Klaudia i Kacper. Klasa 2D

Tajemnice Gór Izerskich
W sobotę 21 października, nauczyciele naszej szkoły, pan Marian Mojszczak i pan Andrzej Wysocki, poprowadzili grupę 12 uczniów tajemniczymi szlakami Gór Izerskich. Młodzi górzyści, pokonawszy strome zbocza Wysokiego Grzbietu, dotarli do ruin Wieczornego Zamku, w których poszukiwali legendarnego, złotego posągu , zapomnianego przed wiekami boga Lwińca. Niestety, nie udało się tego dokonać. Nie zrazili się jednak pierwszym niepowodzeniem i postanowili poszukać wskazówek na najwyższym szczycie Gór Izerskich. Wysoką Kopę (1126 m n.p.m.) zdobyli w niespełna godzinę.

Zdjęcia w Galerii
Raj pierwszaków 2014
9 października 2014 r. odbyła się rokroczna impreza integracyjna II LO w Głogowie. Klasy pierwsze wzięły udział w rajdzie, którego celem były Rudawy Janowickie. Uczniowie zwiedzili pałace w Łomnicy i Wojanowie oraz zmierzyli się ze szlakiem na Krzyżną Górę. Finałem imprezy było pieczenie kiełbasek na ognisku przy Schronisku Szwajcarka. Wcześniej odbył się górski Turniej Klas Pierwszych, który poprowadzili Anna Wołoszczuk i Paweł Roszak. W turnieju trzeba było zmierzyć się m.in. z takimi konkurencjami jak: bieg z piłeczką i rakietką do ping-ponga, wyścig taczek czy konkurs krajoznawczy z wiedzy o Rudawach Janowickich. W turnieju zwyciężyła klasa I C. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Paweł Roszak
Zdjęcia w galerii
Wycieczka do Czech
Od pierwszego do trzeciego października uczniowie klas II a, II e oraz III b brali udział w szkolnej wycieczce do Czech.
Zanim przekroczyliśmy granicę zatrzymaliśmy się w Szklarskiej Porębie, gdzie część ekipy wraz z wychowawczynią klasy II e - panią Anną Wołoszczuk "bawiła się" się w parku linowym, a pozostali (wraz z p.K. Duziak, A. Szomko i A. Szymańską) edukowali się w Centrum Ekologicznym. Jeszcze tego samego dnia zaliczyliśmy spacer po malowniczym Skalnym Mieście (rejon Hruboskalsko) już w Czechach.

Zdjęcia w galerii
Strona 1 z 29 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
721,916 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005