Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Październik 05 2015 05:58:48
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
SPORT FUSION 2011
REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2015/16


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2015/16


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2015/16
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Wiadomość dnia !!!


FACEBOOK.COM
Uwaga kandydaci!
Kandydaci zakwalifikowani do II LO

03.07.2015 r. (piątek) godz.11.00


odbędzie się spotkanie informacyjno – organizacyjne kandydatów do II LO z wychowawcami
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
OgłoszeniaZakończenie roku szk. 2014/15 dla uczniów kl. 1 i 2 II LO odbędzie się o godz. 8.30 - 26.06.2015r.

Rekrutację dla gimnazjalistów rozpoczynamy o godz. 10.00 - 26.06.2015r.
Wycieczka do Krakowa
Czerwiec to miesiąc wycieczek, luźniejszych lekcji oraz świadomości zbliżających się wakacji. Nawiązując do wycieczek...Jedna z klas pierwszych wybrała swój trzydniowy cel, jakim był Kraków. Dawna stolica Polski przyciąga zabytkami oraz dziełami sztuki. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili koplanie soli w Wieliczce oraz krakowski rynek,który zachwycił pięknymi widokami. Pogoda była jak wymarzona! Drugiego dnia pogoda dopisywała przy zwiedzaniu miejscowych zabytków. Pełni energii uczniowie wciąż mieli niedosyt informacji o mieście, więc zdecydowali zwiedzić starówkę przecierając własne szlaki! Trzeciego dnia uczniowie klasy Id wraz z wychowawcą wybrali się na rejs statkiem po Wiśle. Były to na pewno niezapomniane przeżycia i zostaną im w pamięci na dłuższy okres czasu. Klasa I d pozdrawia oraz zostawia kilka pamiątkowych zdjęć :))
Galeria zdjęć

II Liceum w niemieckim parku rozrywki

3 czerwca 2015 roku część uczniów z naszej szkoły odbyła wycieczkę do Heide- Parku Soltau w Niemczech. Organizatorami wycieczki były panie Agnieszka Król i Krystyna Zawadzka. Uczniowie spędzili w parku rozrywki cały dzień, korzystając z różnorakich atrakcji, które stały się powodem wielu emocji. Często można było czuć strach, ale też przypływ adrenaliny i radości. W Heide Parku znajduje się 50 atrakcji, a wśród nich siedem najbardziej ekstremalnych. Nie przeszkodziło to jednak uczniom skorzystać z większości z nich. Można było miło spędzić czas na dobrej zabawie tym bardziej, że w tym dniu nie było wielu innych odwiedzających. Pogoda dopisała i nie przeszkadzała w szalonej zabawie. Choć droga była długa i męcząca nikt nie żałował poświęconego zabawie czasu.
Galeria zdjęć
Pozdrowienia z Paryża! Salutations de Paris!
Od pierwszego do szóstego czerwca przebywaliśmy na niezapomnianym obozie językowym w stolicy Francji. Poznawaliśmy tam historię i zabytki miasta, m. in. katedrę Notre Dame, wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Luwr oraz Wersal. Mogliśmy zobaczyć Sorbonę- jeden z najstarszych europejskich uniwersytetów, a także odbyć krótki rejs po Sekwanie. Ważnym punktem naszej wycieczki było szukanie polskich śladów w Paryżu, np. zwiedzanie cmentarza Pere Lachaise, na którym znajduje się grób F. Chopina.
Zapraszamy do galerii zdjęć
Otwarcie boiska
W dniu 01 czerwca 2015 roku, o godz.10.00
Powiatowy Dzień Młodzieży połączony z otwarciem boiska lekkoatletycznego
w ramach programu "Dolny Śląsk dla królowej sportu ".
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy
do II Liceum im. M.Kopernika przy ul.Daszyńskiego 15 w Głogowie

Zobacz zdjęcia w galerii zrobione 15 maja.
"Bieg po książkę"

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Biblioteka PWSZ zorganizowała w piątek 8 maja konkurs pn. „Bieg po książkę”, którego celem była promocja czytelnictwa i aktywnego spędzania czasu. Brała w nim udział drużyna reprezentująca II LO. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania związane z historią naszego miasta oraz dotyczące literackich bestsellerów.
Dziękujemy organizatorkom za wspaniałą zabawę i ciekawe, książkowe, nagrody!

JG
"Świat nie jest taki zły, niech no tylko zakwitną kasztany"
04.05.2015 Język polski.
Dziś Stach Wokulski wzdychał do Izabeli Łęckiej. Dlaczego?

Świat nie jest taki zły
Świat nie jest wcale mdły
Niech no tylko zakwitną kasztany
To i milion z nieba kapnie
I dziewczyna kocha łatwiej
Kasztany kwitnące kasztany.

I co z tego że w oryginale są jabłonie, my wiemy swoje, kasztany zakwitły czas uczyć się do matury:).

Życzymy wszystkiego najlepszego tegorocznym maturzystom.


Pożegnanie klas trzecich
24 kwietnia pożegnaliśmy 150 absolwentów II LO rocznika 2015, którzy zaczynają kolejny etap-teraz już naprawdę dorosłego życia.
Jedni przyjęli ten fakt z radością, inni z ulgą, jeszcze inni z lekkim niepokojem czy lękiem o przyszłość… Dla wszystkich rozpoczyna się ważny okres w życiu: budowania własnej dorosłej przyszłości. Drogę wyznacza Im najpierw matura, dalej studia, praca, rodzina…
Życzymy Wam, by Wasze życie było szczęśliwe, twórcze, radosne, piękne, ale także wartościowe, szlachetne, oparte na wartościach nieprzemijających, zakorzenione w prawdzie… Wykorzystajcie na maturze wiedzę, którą gromadziliście przez lata nauki. Bądźcie mądrymi architektami budowli własnego życia.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne II LO

Tomasz Kuziak
Dyrektor
"Bieg straceńcow"
Sport szkolnyMistrzynie Sztafety biegu straceńców.
Uczennice naszej szkoły w składzie Katarzyna Sojka, Ola Chomik, Ola Sołtysiak, Polina Kowal, Barbara Gabryś, Roksana Pachulska, Paulina Pawlik, Paulina Motylewska zajęły pierwsze miejsce w Sztafetowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt. Trasa biegu była bardzo wymagająca, słońce, kurz, błoto przeszkadzały w osiągnięciu dobrego czasu, ale mimo tych trudności dziewczyny zwyciężyły pokonując dystans 8*1000 metrów w czasie 32 minuty 25sekund.
"Dzień Otwartych Drzwi"
Drzwi OtwarteSerdecznie zapraszamy uczniów klas III gimnazjum do odwiedzenia naszej szkoły od godz. 12:30, w środę 29 kwietnia 2015r.
"Dzień Otwartych Drzwi" będzie okazją do zaprezentowania kandydatom pełnej oferty edukacyjnej, bazy dydaktycznej, osiągnięć szkoły oraz do spotkań z uczniami naszego liceum i gronem pedagogicznym.


Strona 1 z 31 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
906,438 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005