Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Marzec 28 2015 01:28:28
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
SPORT FUSION 2011
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2014


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2014


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2014
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI


Wiadomość dnia !!!

Gimnazjalisto, zapoznaj się z nowym regulaminem rekrutacji!
FACEBOOK.COM
"Teatrapia"
Grupa teatralna z naszego liceum po raz ósmy wzięła udział w Teatrapii!!! Oto zdjęcie z rozdania dyplomów i dwoje zadowolonych uczestników. Wykonawcy to: Ala Kałuża, Dominika Adamus, Michalina Lehman, Kasia Skrzypczak, Zuzia Wójcik, Wiktoria Pawlak, Martyna Sadowska, Natalia Nadolna i Maciek Łabaz. Gościnnie na próby uczęszcza Marcin Bajer z Zespołu Szkół im. Wyżykowskiego. Ostatnio dołączyła też Ola Ostrejko. Na uwagę zasługuje fakt, że z wyjątkiem Maćka to pierwszoklasiści! Tym większe brawa!
Częściowe zaćmienie Słońca
20 marca 2015r. można będzie obserwować częściowe zaćmienie Słońca. W Polsce maksymalna faza zaćmienia wyniesie około 0,7 (taka część tarczy Słońca będzie przesłonięta przez Księżyc). Zaćmienie rozpocznie się w Głogowie o godz. 9:42, a zakończy o godz. 12:02. Maksymalna faza będzie o godz. 10:50.
Uwaga! Nie wolno obserwować zaćmienia gołym okiem! Niezła jest mocno zadymiona płytka szklana lub np. wnętrze dyskietki. Najlepiej rzucić obraz Słońca na ekran (np kartkę papieru). A całkiem najlepiej przyjść do naszego obserwatorium .
Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu do odwiedzenia Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego w II Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie.

W pierwszy dzień astronomicznej wiosny czeka nas niecodzienne zjawisko astronomiczne.

Tomasz Kuziak
Dyrektor
II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie
Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie
Dnia 7 marca 2015r grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w największych na świecie Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie.
Turniej piłki ręcznej
Sport szkolnyW dniu 13.02.2015r w Głogowie w Hali Widowiskowo-sportowej odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów z głogowskich szkół. Nasze dziewczęta od samego początku turnieju dzielnie walczyły. Pokonały między innymi Technikum nr 6 z wynikiem 5:1, następnie zmierzyły się z ZS im. Jana Wyżykowskiego wygrywając 6:2. W półfinale zwyciężyły LO1 4:2. Finał był bardzo emocjonujący. Ostatecznie nasze piłkarki po zaciętej walce pokonały ZSE 2:1 i tym samym awansowały do podstrefy lubińskiej. Oto skład zwycięskiej drużyny: Sojka Kasia, Stecio Karolina, Przewocka Roksana, Łakomska Kamila, Chomik Ola, Cuper Kasia, Zibrow Ewa, Bienia Natalia, Bobrowska Oliwia, Motylewska Paulina, Grossman Agnieszka, Maik Patrycja, Borejko Sara.
Serdecznie gratulujemy drużynie oraz opiekunowi p. Przemysławowi Ciurskiemu i życzymy dalszych sukcesówTomasz Kuziak
Wiktoria Pawlak dwukrotną laureatką
OsiągnięciaZ radością informujemy, iż uczennica klasy Id Wiktoria Pawlak została dwukrotną laureatką Konkursu Germanistycznego organizowanego przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Po rozpatrzeniu wszystkich prac jury konkursu postanowiło nagrodzić prace wyróżniające się między innymi dużą sprawnością warsztatową oraz umiejętnością swobodnej i poprawnej komunikacji w języku niemieckim. Uczennica II Liceum zajęła:
-II miejsce w kategorii zadań metodycznych oraz
-III miejsce w kategorii zadań tłumaczeniowych.
Dnia 21 marca 2015 r. Wiktoria odbierze dyplomy i nagrody w siedzibie Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Mamy mistrzynie w Indoor cycling!

Aurela Nerlo, uczennica klasy I B została mistrzynią szkół ponadgimnazjalnych w kategorii indywidualnej dziewcząt w zawodach zorganizowanych w PWSZ 20.02.2015 w Głogowie.
Dziewczyny ścigały się, przechodząc przez kolejne etapy eliminacji – w każdym etapie odpadała część osób.
I etapem tych eliminacji była jazda na czas – 1 min.
II etap to jazda na dystansie – 1 km (półfinał)
III etap (finał) to jazda na dystansie – 2,3 km w programie z wizualizacją trasy.
Aurela pokonała wszystkie rywalki i została mistrzynią. Gratulujemy!
Odwiedziliśmy Seniorów
W piątek 21 listopada sekcja wolontariatu naszej szkoły odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Głogowie. Spotkanie rozpoczęły występy artystyczne , przygotowane przez uczniów naszego liceum, wprowadzające przyjemny, jesienny nastrój. Po przedstawieniu przyszedł czas na wspólne warsztaty. Razem z osobami starszymi robiliśmy ciekawą biżuterię, a w kąciku kosmetycznym zadbaliśmy o Ich dłonie i paznokcie. Panowie zmierzyli się także z grami planszowymi.
"TEATR POLSKA" INSPIRUJE UCZNIÓW
Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły zainteresowani teatrem brali udział w warsztatach organizowanych w ramach projektu "Teatr Polska 2014". Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyszedł z inicjatywą skierowaną do mniejszych miast, polegającą na daniu szansy widzom oglądania wysokiej jakości spektakli teatralnych. W Głogowie w Miejskim Ośrodku Kultury można już było oglądnąć trzy spektakle.
Wycieczka do Gardzienic.
Trójka naszych uczniów (Maciej Łabaz, Paulina Rozwadowska oraz Aleksandra Lubecka) uczestniczyła w wycieczce do Gardzienic. Powodem organizacji tejże wycieczki był INDIA, INDIA... Festival odbywający się w Ośrodku Praktyk Teatralnych.Zapraszamy do galerii
Bieg Gęsi
Bieg Gęsi to impreza, podczas której symbolika patriotyzmu łączy się z nieprzeciętną atmosferą tworzoną przez klimat listopadowego wieczoru i gościnnością mieszkańców Gminy Jerzmanowa, serwujących potrawy z gęsiny. To właśnie królowa polskich stołów stała się inspiracją dla organizatorów, którzy promując tę rzadką, aczkolwiek tradycyjną potrawę naszych stołów, postanowili uczynić z niej główną nagrodę dla zwycięzców biegu.

Bieg Gęsi jest jedną z ciekawszych w regionie form spędzenia Święta Niepodległości.
Wśród uczestników tegorocznego święta znaleźli się nasi uczniowie: Aleksandra Chomik z 2 c i Jacek Tyczyński z 3 c . W kategorii open Jacek zajął pierwsze miejsce z czasem 33minuty 15sek.. Gratulujemy
Debata
We wtorek 4 listopada, w auli głogowskiej PWSZ odbyła się debata kandydatów na prezydenta miasta z młodzieżą głogowskich szkół ponadgimnazjalnych. W debacie udział wzięli również uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego. Opiekunem młodzieży z ramienia naszej placówki był nauczyciel WOS-u - Dariusz Czaja
Zapraszamy do galerii


Strona 1 z 30 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
754,537 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005