Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Lipiec 31 2014 03:18:01
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
SPORT FUSION 2011
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2014


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2014


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2014
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI


Wiadomość dnia !!!


FACEBOOK.COM
News
Wycieczka edukacyjna do Krakowa

W dniach 20-23 maja br. uczniowie klasy 1 c i 2 e pod opieką nauczycieli – A. Szymańskiej,
A. Pieńkowskiej-Piwko i M. Rogowskiego brali udział w wycieczce edukacyjnej. Celem wyjazdu było przybliżenie roli miasta stołecznego Krakowa w dziejach średniowiecznej Polski oraz podkreślenie znaczenia ważnych dla historii Polski ośrodków Małopolski. W trakcie wyjazdu uczniowie zwiedzali Kalwarię Zebrzydowską, KL Auschwitz, Wieliczkę i Kraków. W Krakowie uczniowie zwiedzili Wawel, Kazimierz, Rynek, Kościół Mariacki, kościół Na Skałce, Collegium Maius. Wyjazd był okazją do integracji młodzieży naszego liceum.
Zdjęcia w Czytaj więcej...
Anna-P dnia czerwiec 20 2014 18:39:18 · Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 284 Czytań · Drukuj
Test Coopera

W dniu 17.05.2014r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie II LO uczestniczyli w Tescie COOPERA. W czasie 12 minut należało pokonać w dowolnej formie /bieg, marsz/ jak najdłuższy dystans. Młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami panią Dagmarą Wandycz i panem Przemysławem Ciurskim uczestniczyli w tej imprezie osiągając wysokie wyniki. Wszystkim uczniom gratulujemy udziału a nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie.
Anna-P dnia czerwiec 02 2014 17:47:14
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 107 Czytań · Drukuj
Święcenia Kapłańskie Naszego Absolwenta Damiana Dropa
AbsolwenciWdzięczny Panu Bogu za dar powołania z radością zapraszam Drogie Grono Pedagogiczne i Uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie na uroczystość ŚWIĘCEŃ PREZBITERATU, które przyjmę z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Stefana Regmunta
dnia 31 maja 2014r. o godz. 10.00 w parafii katedralnej p.w. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim.

Mszę Świętą Prymicyjną pragnę sprawować 1 czerwca 2014r. o godz 12.30 w parafii p.w. św. Mikołaja w Głogowie

dk. Damian Drop
Anna-P dnia maj 11 2014 21:55:28
0 Komentarzy · 147 Czytań · Drukuj
Prezenty dla dzieci

Zakończyliśmy akcję „ Kup serduszko”. Zebrane dzięki niej pieniądze zostały przeznaczone na zakup gier planszowych dla dzieci z głogowskiego Domu Dziecka. Szkolni wolontariusze przekazali je 14 kwietnia 2014r.
Liczymy na Was w przyszłym roku, wtedy też sprawicie w ten sposób przyjemność dzieciom!!!
Anna-P dnia kwiecień 28 2014 14:16:05
0 Komentarzy · 110 Czytań · Drukuj
Nasi znowu najlepsi!
Osiągnięcia25 marca 2014r. uczniowie naszej szkoły Agata Przybylska z kl. 3a i Filip Tomski z kl. 3b po raz drugi zajęli pierwsze miejsce w międzypowiatowym konkursie „Name that tune” organizowanym przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie. Mimo dużej konkurencji ponownie pokazali, że są najlepsi.
Anna-P dnia kwiecień 27 2014 21:42:24
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 112 Czytań · Drukuj
Konkurs z języka angielskiego
Osiągnięcia7 kwietnia 2014r. odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu gramatyczno-leksykalnego z języka angielskiego „An Expert in English”. Zwycięzcami konkursu zostali w tym roku Katarzyna Skoblińska – pierwsze miejsce, Joanna Grudzień – drugie miejsce oraz Dominika Koladyńska i Mikołaj Mikołajczyk ex aequo trzecie miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości a wydawnictwom Macmillan oraz Express Publishing dziękujemy za cenne nagrody książkowe.
Anna-P dnia kwiecień 27 2014 21:40:16
0 Komentarzy · 138 Czytań · Drukuj
Nagroda z Teatrem ZAR

Grupa teatralna z naszego liceum, która w zeszłym roku wygrała Grand Prix w konkursie TEATRAPIA organizowanym przez MOK, w nagrodę pojechała 10.04 do Wrocławia na spektakl Teatru ZAR pt. "Cesarskie cięcie". Jest to teatr specyficzny, wywodzący się z poszukiwań twórczych znanego wrocławskiego eksperymentatora Jerzego Grotowskiego.
Inspiracji do swoich spektakli twórcy szukają w różnych częściach świata - od Kaukazu przez Armenię aż po Turcję. W "Cesarskim cięciu" wykorzystano źródłowe pieśni z Korsyki. Jest to spektakl grany niezwykle rzadko w Polsce, bowiem teatr większą część roku wystawia sztuki za granicą. W zeszłym roku zdobył I nagrodę na prestiżowym festiwalu teatralnym w Edynburgu i jest uznany za jeden z najlepszych teatrów europejskich.
Tym większą wartość miała możliwość zapoznania się przez uczniów z niezwykłą techniką aktorską zapoczątkowaną przez Jerzego Grotowskiego. Byliśmy wszyscy pod wielkim wrażeniem umiejętności wchodzenia w skrajne stany psychiczne i wokalnych możliwości artystów. Po emocjach teatralnych piękno fnotanny na Rynku było jak balsam dla duszy.
J.L.
Anna-P dnia kwiecień 27 2014 21:34:51
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 123 Czytań · Drukuj
Wspomnienia z "DRZWI OTWARTYCH" w II LO

Gimnazjalisto!
Stoisz przed bardzo ważną i trudną decyzją – wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.
Zanim uczynisz ten ważny krok – pamiętaj, dobrze jest być uczniem szkoły, która zapewni Ci twórczy rozwój i opanowanie umiejętności, niezbędnych do kontynuowania nauki w szkołach wyższych oraz w dorosłym życiu. Niewątpliwie takie możliwości stwarza nasze liceum. Czekamy na Ciebie. Twój sukces jest naszym celem.
Anna-P dnia kwiecień 22 2014 22:19:38
Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 288 Czytań · Drukuj
Przegląd twórczości II LO

1 kwietnia 2014r. odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej Uczniów II LO. Uzdolnieni uczestnicy po raz kolejny zaprezentowali nam spory wachlarz swoich umiejętności i talentów. Mogliśmy podziwiać ich występy taneczne, wokalne, instrumentalne oraz aktorskie. Przygotowali też pokaz mody , który został nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami. W przeglądzie wzięło udział około trzydziestu młodych artystów. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Zapraszamy za rok , szczególnie tych,
którzy nie odważyli się pokazać tym razem... Czekamy na was!
Anna-P dnia kwiecień 09 2014 16:21:53
0 Komentarzy · 139 Czytań · Drukuj
Dni Nauki i Sztuki

Uczniowie klas maturalnych II LO wraz z opiekunami: Dagmarą Wandycz i Dariuszem Czają wzięli udział w VII edycji Dni Nauki i Sztuki organizowanych przez głogowską PWSZ w dniach 1-3 kwietnia br., Młodzież, podczas wykładów, miała okazję pogłębić wiedzę o tematyce historycznej
Anna-P dnia kwiecień 09 2014 16:13:08
0 Komentarzy · 120 Czytań · Drukuj
„To winowajca”...

„To winowajca”- tak br. Marian Markiewicz ze zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, nazywany był przez błogosławionego ( za chwilę- 27 kwietnia- świętego) Jana Pawła II. Dlaczego? Tego dowiedzieliśmy się na spotkaniu z br Marianem w PWSZ 31 marca. W latach 1977 – 1982 pełnił posługę m.in. jako kierowca w Papieskim Kolegium Polskim w Rzymie, gdzie miał okazję pierwszy raz spotkać jeszcze kard. Karola Wojtyłę. To on zawiózł Wojtyłę na konklawe i… stąd ten „winowajca” – dziś dumnie i żartobliwie opowiada o swoim tytule i obcowaniu z Janem Pawłem II br Marian. „Zawsze miał ze sobą teczkę, a w niej pióro i jakieś kartki, to był człowiek, który nie marnował czasu. W samochodzie zawsze coś czytał, a kiedy czasami staliśmy w korkach, bo wiadomo jak to jest w Rzymie w godzinach szczytu, coś tam sobie notował, no i oczywiście dużo, bardzo dużo się modlił”. Wspomnienia pełne ciepła z oprawą wielu zdjęć, przybliżyły nam osobę wielkiego naszego rodaka, którego błogosławieństwo papieskie jako szkoła posiadamy. W spotkaniu uczestniczyła grupa z klasy 3d pod opieką p Magdaleny Nierychłej.
Anna-P dnia kwiecień 01 2014 16:33:07
0 Komentarzy · 148 Czytań · Drukuj
Strona 1 z 28 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
619,983 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005