Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Kwiecień 27 2017 10:51:57
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
SPORT FUSION 2011
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2016/17


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2016/17


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2016/17
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI

Wiadomość dnia !!!

Dzień "Drzwi otwartych w II LO" odbędzie się 26 kwietnia 2017r. - zapraszamy gimnazjalistów
FACEBOOK.COM
Drzwi otwarte
Uczniowie II LO odwiedzili prezydenta Głogowa
wydarzenia szkolne
W czwartek, 6 kwietnia grupa rozszerzeń z Wiedzy o Społeczeństwie uczniów klas drugich z II Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunem Dariuszem Czają odwiedziła w Ratuszu prezydenta GłogowaRafaela Rokaszewicza. Podczas spotkania z prezydentem, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o zadaniach związanych z zarządzaniem Gminy, spółkach miejskich, pozyskiwaniu funduszy europejskich, inwestycjach i procedurach związanych z ich prowadzeniem, współpracy Gminy z innymi JST oraz współpracy władz miejskich z Młodzieżową Radą Miasta Głogowa, organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami miasta.

Lekcja w sądzie!
wydarzenia szkolne
W piątek 24 marca 2017 roku rozszerzenie wos wzięło udział w kolejnych rozprawach w Sądzie Rejonowym w Głogowie.
Uczniowie byli świadkami trzech rozpraw: pierwsza dotyczyła nietrzeźwego kierowcy, druga przywłaszczenia gazomierza na szkodę Spółki Gazownictwa, w trzeciej oskarżoną była kobieta, która zaciągnęła wysoki kredyt fałszując dokumenty. Wszystkie sprawy zakończyły się wydaniem wyroków.
Sędzia Sądu Rejonowego pan Jerzy Mudryk, jak zawsze, wytłumaczył nam czego dotyczą sprawy, w których braliśmy udział, uzasadnił też wydane przez siebie wyroki pozwalając nam na komentarze i sugestie, co zrobilibyśmy na jego miejscu.
Sędzia odpowiedział na wszystkie pytania, które wcześniej dla niego przygotowaliśmy, z humorem potraktował również nasze ostatnie pytanie " Gdzie prowadzą małe, białe drzwi ?" ...Wtajemniczeni już wiedzą !!!!
Sędziemu Mudrykowi dziękujemy za kolejną lekcję prawa i ...... do zobaczenia na sali rozpraw !
K. Duziak
Konkurs matematyczny Oxford
wydarzenia szkolneW listopadzie 2016 r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny Oxford. W konkursie wzięli udział uczniowie klas pierwszych i drugich.W ciągu 45 minut musieli rozwiązać 25 zadań. Niedawno ogłoszono wyniki konkursu. W kategorii klas pierwszych test najlepiej w naszej szkole napisał Grzegorz Magdycz z kl. 1c a w kategorii klas drugich Rafał Hodyl z 2 c. Gratulujemy! Kolejny konkurs odbędzie się już wkrótce - 28 kwietnia 2017r. o godz. 10.00. Zapraszamy!
Pomagamy!!!
wydarzenia szkolne
"W dniach 20 i 27 marca 2017 w naszej szkole odbyły się kiermasze ciast z domowych wypieków.
Były one organizowane przez wolontariat szkolny oraz uczniów klasy 2c.
Udało się zebrać kwotę 1.054 zł. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie mamy uczennicy z klasy 2c. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. "
Konkurs z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Język niemiecki
W dniu 24 marca 2017r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu z Języka Niemieckiego, który odbył się dnia 10 marca 2017r. w ramach X Głogowskich Dni Nauki i Sztuki. Nagrody wręczyli Rektor Uczelni dr Katarzyna Rusak oraz członek Powiatu Głogowskiego Jeremi Hołownia. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego spisali się znakomicie. Wiktoria Pawlak zajęła I miejsce, a Katarzyna Skrzypczak III. Także pozostali reprezentanci naszej szkoły bardzo dobrze poradzili sobie z testem gramatyczno-leksykalnym i dzięki temu II LO zajęło I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dyktando z języka angielskiego
Język angielski9 marca 2017 odbyło się XII GŁOGOWSKIE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO organizowane przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Głogowie oraz Centrum Językowe Gołębia, pod patronatem Starosty Powiatu Głogowskiego. Uczeń naszej szkoły DAWID PISKADŁO z klasy IIE zajął w tym konkursie II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.Wręczenie nagród odbyło się 24 marca w Sali Senackiej PWSZ. Serdecznie gratulujemy.
Próbne matury z matematyki
WydarzeniaPodobnie jak w latach ubiegłych portal zadania.info planuje zorganizować próbne egzaminy maturalne z matematyki. W sumie odbędzie się 8 takich próbnych matur: 25 lutego itd.aż do kwietnia.
Zasady próbnego egzaminu będą analogiczne jak w latach ubiegłych, to znaczy:
w sobotę, przed godz. 9.00, zamieścimy przykładowe zestawy zadań maturalnych. Zestawy będą dwa: jeden dla poziomu podstawowego, drugi dla rozszerzonego,
w niedzielę, po godz. 16.00, zamieścimy pełne rozwiązania wszystkich zadań.

Dzięki temu będziecie mogli sprawdzić stopień swojego przygotowania do matury bez wychodzenia z domu. Zadania rozwiążecie w dogodnym dla Was terminie.
Mecze matematyczne
Matematyka
W grudniu i styczniu w naszej szkole odbyły się 3 Dolnośląskie Mecze Matematyczne.
Naszymi rywalami byli: I LO z Głogów, LO Polkowice i LO Góra. Każde ze spotkań rozpoczęło się od przywitania zarówno drużyn jak i kibicującej publiczności. Następnie zostały otwarte zapieczętowane koperty, w których znajdowało się 10 zadań dla uczestników przygotowanych przez Organizatorów. Po otrzymaniu zadań drużyny składające się z 10 uczniów przeszły do osobnych sal, by przez 60 minut rozwiązać samodzielnie zadania. Po upływie wyznaczonego czasu wszyscy wrócili do głównej sali rozgrywek i po chwili wystartował właściwy mecz. Przyjęte zadania drużyny musiały zaprezentować na tablicy. Łącznie rozwiązywaliśmy 8 spośród 10 zadań (po 4 każda drużyna).
Mecze były bardzo „gorące”- pełne emocji. Chociaż przegraliśmy uczniom spodobała się ta zupełnie inna wersja konkursu matematycznego i czekają już na przyszły rok, kiedy będą rozgrywane następne mecze, tym razem na wyjeździe.
Proszę wstać! Sąd idzie.
wydarzenia szkolne
Grupa rozszerzona wos z II LO, kilka razy w roku odwiedza Sąd Rejonowy w Głogowie. Spotkania zorganizowane są w ramach realizacji działu "Prawo" w sposób, który w znacznym stopniu pozwala uczniom jeszcze bardziej zgłębiać tajniki tej dziedziny zwłaszcza, że wielu z nich wybiera się za kilka miesięcy na studia o tym kierunku.

W tym roku szkolnym rozszerzenie wos, pod opieką p. Krzysztofy Duziak i p. Wioletty Kachnowicz, spędziło w sądzie piątek, 10 lutego 2017r.
Sędzia Sądu Rejonowego p. Jerzy Mudryk jest przewodniczącym składu sędziowskiego w II Wydziale Karnym. Dzięki swojej ogromnej wiedzy i doświadczeniu przystępny sposób przekazał zainteresowanym mnóstwo informacji o tematyce prawnej, odpowiedział na wiele pytań, które padły z sali oraz przygotował grupę do uczestnictwa w dwóch rozprawach.

Pierwsza z nich dotyczyła prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, druga rozboju oraz kradzieży. Mieliśmy okazję zobaczyć " na żywo " pracę sędziego, prokuratora, adwokata, przesłuchiwani byli też świadkowie. Obie rozprawy zakończyły się wydaniem wyroków, które sędzia bardzo dokładnie nam omówił.

Uczniowie wykazali duże zainteresowanie zagadnieniami prawniczymi i tematyką związaną z sądownictwem. Widząc ich zaangażowanie sędzia Jerzy Mudryk zaproponował kolejny termin spotkania, który pozwoli na udział uczniów w następnych rozprawach :) Do zobaczenia ponownie na sali rozpraw !

K. Duziak
Luty miesiącem pomocy dla zwierząt


W miesiącu lutym wolontariusze II LO pod opieką nauczycieli A. Ryfiak i A. Bernat włączyli się w pomoc podopiecznym Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "Amicus". W tym celu przeprowadzono w szkole zbiórkę koców, kołder i poduszek dla zwierzaków na zimową porę. Dodatkowo zakupiono i przekazano "Amicusowi" 100kg karmy dla psów za kwotę 328 złotych. Było to możliwe dzięki szkolnemu kiermaszowi, na który smakołyki przygotowali nasi wolontariusze.

Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujemy!!!

Strona 1 z 36 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
1,482,292 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005