Strona główna · Artykuły · Wiadomości · Szukaj Maj 25 2015 07:04:51
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Wiadomości
Forum
Kontakt
Szukaj
FAQ
Download
GALERIE ZDJĘĆ
DYREKTORZY
ABSOLWENCI
PAPYRUS
SPORT FUSION 2011
INFORMACJE DLA RODZICÓW

DYŻURY DLA RODZICÓW

ORGANIZACJA ROKU SZKOLNEGO

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

REKRUTACJA

Poradnik gimnazjalisty

Regulamin rekrutacji

Informacje o szkole
PODRĘCZNIKI kl. 1 - 2014


PODRĘCZNIKI kl. 2 - 2014


PODRĘCZNIKI kl. 3 - 2014
TELEFONY

SZCZEGÓLNE PAMIĄTKI
LINKI


Wiadomość dnia !!!


FACEBOOK.COM
"Bieg po książkę"

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Biblioteka PWSZ zorganizowała w piątek 8 maja konkurs pn. „Bieg po książkę”, którego celem była promocja czytelnictwa i aktywnego spędzania czasu. Brała w nim udział drużyna reprezentująca II LO. Uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania związane z historią naszego miasta oraz dotyczące literackich bestsellerów.
Dziękujemy organizatorkom za wspaniałą zabawę i ciekawe, książkowe, nagrody!

JG
"Świat nie jest taki zły, niech no tylko zakwitną kasztany"
04.05.2015 Język polski.
Dziś Stach Wokulski wzdychał do Izabeli Łęckiej. Dlaczego?

Świat nie jest taki zły
Świat nie jest wcale mdły
Niech no tylko zakwitną kasztany
To i milion z nieba kapnie
I dziewczyna kocha łatwiej
Kasztany kwitnące kasztany.

I co z tego że w oryginale są jabłonie, my wiemy swoje, kasztany zakwitły czas uczyć się do matury:).

Życzymy wszystkiego najlepszego tegorocznym maturzystom.


Pożegnanie klas trzecich
24 kwietnia pożegnaliśmy 150 absolwentów II LO rocznika 2015, którzy zaczynają kolejny etap-teraz już naprawdę dorosłego życia.
Jedni przyjęli ten fakt z radością, inni z ulgą, jeszcze inni z lekkim niepokojem czy lękiem o przyszłość… Dla wszystkich rozpoczyna się ważny okres w życiu: budowania własnej dorosłej przyszłości. Drogę wyznacza Im najpierw matura, dalej studia, praca, rodzina…
Życzymy Wam, by Wasze życie było szczęśliwe, twórcze, radosne, piękne, ale także wartościowe, szlachetne, oparte na wartościach nieprzemijających, zakorzenione w prawdzie… Wykorzystajcie na maturze wiedzę, którą gromadziliście przez lata nauki. Bądźcie mądrymi architektami budowli własnego życia.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne II LO

Tomasz Kuziak
Dyrektor
"Bieg straceńcow"
Sport szkolnyMistrzynie Sztafety biegu straceńców.
Uczennice naszej szkoły w składzie Katarzyna Sojka, Ola Chomik, Ola Sołtysiak, Polina Kowal, Barbara Gabryś, Roksana Pachulska, Paulina Pawlik, Paulina Motylewska zajęły pierwsze miejsce w Sztafetowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt. Trasa biegu była bardzo wymagająca, słońce, kurz, błoto przeszkadzały w osiągnięciu dobrego czasu, ale mimo tych trudności dziewczyny zwyciężyły pokonując dystans 8*1000 metrów w czasie 32 minuty 25sekund.
"Dzień Otwartych Drzwi"
Drzwi OtwarteSerdecznie zapraszamy uczniów klas III gimnazjum do odwiedzenia naszej szkoły od godz. 12:30, w środę 29 kwietnia 2015r.
"Dzień Otwartych Drzwi" będzie okazją do zaprezentowania kandydatom pełnej oferty edukacyjnej, bazy dydaktycznej, osiągnięć szkoły oraz do spotkań z uczniami naszego liceum i gronem pedagogicznym.


Kolejny przegląd za nami…
Tegoroczny Przegląd Twórczości Uczniów II LO miał formę gali talentów, w czasie której najzdolniejsi wykonawcy otrzymywali pamiątkowe nagrody, brali udział w minisesji zdjęciowej oraz prezentowali swoje artystyczne pasje przed publicznością.
Podczas przeglądu mogliśmy podziwiać m.in. profesjonalny i porywający pokaz mody, popis gimnastyki artystycznej i występ głogowskich cheerleaderek. Nie zabrakło oczywiście świetnych wokalistów oraz zespołów muzycznych. Na uznanie zasłużyło także ,skłaniające do refleksji i pełne ekspresji, przedstawienie grupy teatralnej.
Watro też pochwalić prowadzących przegląd, uczniów klasy pierwszej Id, którzy na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury przeszli swój chrzest bojowy i dobrze wypadli w roli konferansjerów.


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej.
24 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W tym roku wczytywali się w księgę Jonasza, ewangelię wg św. Łukasza i Dzieje Apostolskie. Trójka uczniów, już w przyszłym miesiącu, będzie reprezentowała naszą szkołę w drugim etapie w Zielonej Górze. Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli w tym roku wezwanie; a szczególnie życzymy powodzenia w dalszym odkrywaniu Słowa Pawłowi Żeglarskiemu, Marcinowi Brytanowi oraz Weronice Żmudzie.

Magdalena Nierychła
"Teatrapia"
Grupa teatralna z naszego liceum po raz ósmy wzięła udział w Teatrapii!!! Oto zdjęcie z rozdania dyplomów i dwoje zadowolonych uczestników. Wykonawcy to: Ala Kałuża, Dominika Adamus, Michalina Lehman, Kasia Skrzypczak, Zuzia Wójcik, Wiktoria Pawlak, Martyna Sadowska, Natalia Nadolna i Maciek Łabaz. Gościnnie na próby uczęszcza Marcin Bajer z Zespołu Szkół im. Wyżykowskiego. Ostatnio dołączyła też Ola Ostrejko. Na uwagę zasługuje fakt, że z wyjątkiem Maćka to pierwszoklasiści! Tym większe brawa!
Częściowe zaćmienie Słońca
20 marca 2015r. można będzie obserwować częściowe zaćmienie Słońca. W Polsce maksymalna faza zaćmienia wyniesie około 0,7 (taka część tarczy Słońca będzie przesłonięta przez Księżyc). Zaćmienie rozpocznie się w Głogowie o godz. 9:42, a zakończy o godz. 12:02. Maksymalna faza będzie o godz. 10:50.
Uwaga! Nie wolno obserwować zaćmienia gołym okiem! Niezła jest mocno zadymiona płytka szklana lub np. wnętrze dyskietki. Najlepiej rzucić obraz Słońca na ekran (np kartkę papieru). A całkiem najlepiej przyjść do naszego obserwatorium .
Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu do odwiedzenia Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego w II Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie.

W pierwszy dzień astronomicznej wiosny czeka nas niecodzienne zjawisko astronomiczne.

Tomasz Kuziak
Dyrektor
II Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie
Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie
Dnia 7 marca 2015r grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w największych na świecie Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie.
Turniej piłki ręcznej
Sport szkolnyW dniu 13.02.2015r w Głogowie w Hali Widowiskowo-sportowej odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów z głogowskich szkół. Nasze dziewczęta od samego początku turnieju dzielnie walczyły. Pokonały między innymi Technikum nr 6 z wynikiem 5:1, następnie zmierzyły się z ZS im. Jana Wyżykowskiego wygrywając 6:2. W półfinale zwyciężyły LO1 4:2. Finał był bardzo emocjonujący. Ostatecznie nasze piłkarki po zaciętej walce pokonały ZSE 2:1 i tym samym awansowały do podstrefy lubińskiej. Oto skład zwycięskiej drużyny: Sojka Kasia, Stecio Karolina, Przewocka Roksana, Łakomska Kamila, Chomik Ola, Cuper Kasia, Zibrow Ewa, Bienia Natalia, Bobrowska Oliwia, Motylewska Paulina, Grossman Agnieszka, Maik Patrycja, Borejko Sara.
Serdecznie gratulujemy drużynie oraz opiekunowi p. Przemysławowi Ciurskiemu i życzymy dalszych sukcesówTomasz Kuziak
Strona 1 z 30 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NASZ PATRON


WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

NASZE STRONY


WYDARZENIA
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010-2011Dzień Chłopaka 2010
794,701 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion © 2003-2005